Otevření Jiráskova Divadla

Pá 15. Září 2023

17:00 | Jiráskovo divadlo | Otevření Jiráskova Divadla

C’est la vie

Divadelní klub mladých Česká Lípa

Jacques Prévert, Lawrence Ferlingetti, Jack Kerouac, Allen Ginsberg

Svět je báječné místo k narození, jestli vám nevadí, že štěstí není vždycky tak velký požitek…“

Domácí soubor Divadelní klub mladých si na otevření Jiráskova divadla připravil literární kompozici beatnické poezie 50. a 60. let, kterou představí atraktivní formou voicebandu. Rámec celého představení tvoří obsáhlá Ferlinghettiho báseň „Dlouhá ulice“. Pásmo je doplněno francouzskými šansony. Mottem inscenace je „oslava života jako takového, oslava toho, že tu můžeme být, že to i přes všechny peripetie má smysl“.

 

Vstupné: 150 Kč
20:00 | Jiráskovo divadlo | Otevření Jiráskova Divadla

Lakomec

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa

U příležitosti otevření Jiráskova divadla se domácí soubor představí světoznámou Moliérovou komedií Lakomec v typické a oblíbené úpravě režiséra Václava Klapky. Představení vysmívající se chamtivosti, kupčení s city, marnivostí a nafoukanosti je hráno jako divadlo na divadle. Divadelní klub Jirásek si hraje s motivy, situacemi, buduje vlastní poetiku jednotlivých figur a posouvá děj směrem k dnešku. Hlavní snahou souboru je projasnit alespoň na chvíli zachmuřený obraz dneška pomocí fantazie, hravosti a tvořivosti. V titulní roli se představí herecký matador místního souboru Karel Bělohubý, který ze zdravotních důvodů nemohl odehrát loňskou premiéru a místnímu publiku se tak v této roli představí poprvé.

Vstupné: 150 Kč

So 16. Září 2023

19:00 | Jiráskovo divadlo | Otevření Jiráskova Divadla

Guiseppe Verdi: Nabucco

Severočeské divadlo v Ústí nad Labem

Opera se do Jiráskova divadla vrací ve velkém stylu! Severočeské divadlo přiveze své nejúspěšnější představení poslední doby, které sklidilo četné úspěchy nejen v ČR, ale i v zahraničí. Vášnivá a stále silná Verdiho hudba vypráví biblický příběh o utiskovaném židovském národu a jeho osvobození z babylonského zajetí, sbor Židů v této opeře patří k nejkrásnějším sborům celé operní literatury. Režie zkušeného Martina Dubovice, atraktivní kostýmy renomovaného Josefa Jelínka i scéna a celkové zpracování uspokojí i nejnáročnějšího diváka.

Vstupné: 390 Kč

Ne 17. Září 2023

17:00 | Jiráskovo divadlo | Otevření Jiráskova Divadla

Pejprbój

Radim Vizváry

Pantomima pro nejmenší

Jedna velká role papíru – tak málo stačí, aby se na jevišti dětem otevřel svět plný fantazie, her a dobrodružství. Rošťácký vypravěč si s papírem zprvu jen hraje, brzy je ale tímto čistým, tvarovatelným materiálem pohlcen. Jeho průvodcem se stává nesmělý chlapec – Pejprbój. Společně objevují tajemství papírového světa a brzy zjistí, že v sobě skrývá i napětí a nebezpečí.

Nonverbální pohádka s minimalistickou scénou pracuje ve velké míře s diváckou představivostí. Ruce zkušeného loutkáře a mima Radima Vizváryho umí z papíru vyčarovat fantastické pohádkové výjevy. Navíc svou otevřenou hereckou expresí do děje zve i dětské obecenstvo.

Vstupné: 190 Kč

Po 18. Září 2023

19:00 | Jiráskovo divadlo | Otevření Jiráskova Divadla

Janoska Ensemble: The Big B’s

Fenomenální soubor Janoska Ensemble, ověnčený zlatými deskami Deutsche Grammophone, se letos vrací na Lípu Musicu, a to s mimořádným úkolem přispět k slavnostnímu znovuotevření českolipského Jiráskova divadla po rekonstrukci. A nabídne improvizaci s velkým I! Rodina Janošků si tentokrát vzala na mušku skutečné mistry od Bacha přes Beethovena k Bartókovi až po Bernsteina a představí je svým osobitým a ceněným „Janoška stylem“. Těšit se můžete na novou vzrušující hudební vizi, společné dílo skladatelů a interpretů mixující rafinovaně klasickou hudbu, jazz, pop i další stylové prvky. Každé hudební číslo je jedinečné, zrozené z kouzla okamžiku, výjimečné virtuozity a vzrušující kreativity.

Zažijte sváteční i neobyčejně osvěžující hudební večer v novém Jiráskově divadle v rámci 22. ročníku MHF Lípa Musica!

Vstupné: 890 Kč

Út 19. Září 2023

17:00 | Jiráskovo divadlo | Otevření Jiráskova Divadla

Sen v noci svatojánské

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa

Od obnovené premiéry této legendární komedie, se kterou Divadelní klub Jirásek Česká Lípa slavil v polovině 90. let obrovský úspěch, sice uběhlo pět let, ale hra je stále aktuální. Barevná komedie z pera nejslavnějšího dramatika všech dob a v kouzelné úpravě Václava Klapky potěší diváky i dnes. Propletené vztahy, komické situace, a především opojení kouzelným lesem diváky znovu a znovu láká k tomu usednout do hlediště a nechat se unášet poetikou a humorem této slavné hry. V České Lípě se inscenace v rámci otevření Jiráskova divadla představí ve své derniéře.

Vstupné: 100 Kč
Menu