ZÁŘIJOVÝ PROGRAM

4. září v 11 hodin, hrad Lipý

Město Česká Lípa ve spolupráci s Kulturou Česká Lípa

PIVNÍ SLAVNOSTI 2021

Pojďte si užít den plný piva, dobré muziky, zábavy pro děti a skvělého jídla! Koncerty kapel: COP, Petr Kocman a PK Band, Rangers – Plavci, Petra Černocká a Jiří Pracný, Gentlemani a Dalibor Gondík, Fešáci a Michaela Tučná. Moderuje Míša Jadrná.

Vstup zdarma

 

10. září v 19 hodin, hrad Lipý

Nejlepší revival jedné z nejúspěšnějších kapel všech dob

ABBA WORLD REVIVAL

ABBA World revival Vám nabízí, takřka originální provedení repertoáru této slavné hudební formace a jejich vystoupení je 100% živá show-produkce mnoha hudebníků. Repertoár zahrnuje přes 30 nejznámějších písní švédské legendární megaskupiny 70. let.

Vstupné 290,-Kč

 

11. září ve 14 hodin, hrad Lipý

WESTERNOVÝ DEN

Zábavný den pro celou rodinu. Těšit se můžete na westernové atrakce. Pro děti jsou připraveny westernové hry, dílničky s výrobou dubánků a s výrobky ze slámy. Po celou dobu akce budou mít návštěvníci možnost nahlédnout pod pokličku tvorby slámového betlému.

Akci pořádá Kultura Česká Lípa ve spolupráci s Městem Česká Lípa a spolkem Souznění.

 

 

14. září v 19 hodin, hrad Lipý

Pohádkové letní kino

KAŠPÁRKOVO TOULÁNÍ

Série krátkých pohádek, ve kterých Kašpárek cestuje okolím Českolipska. Navštíví známá i neznámá místa a potká spoustu zajímavých bytostí, se kterými zažije velká dobrodružství.

Hrají: Dominik Fišer, Tomáš Dokoupil, Lucie Kroupová, Monika Trávníčková, Jeanette Tichá, Vít Chalupníček, Judita Brožová, Míla Pilnáčková, Petr Heřmanský, Radek Kalina, Michal Pohorský, Liliana Vaníčková, Vanesa Kurková, Martina Landová, Pavel Landa a Charlotte Kalinová. Režie: Radek Kalina

Vstupné 50,-Kč

 

 

16. září v 19 hodin, hrad Lipý

MŇÁGA A ŽĎORP

Mňága a Žďorp je česká rocková hudební skupina pocházející z Valašského Meziříčí. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo, ale od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp. Do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední, již čtrnácté řadové album, vyšlo 7. října 2019 a jmenuje se Třecí plochy.

Vstupné 350,-Kč

 

 

18. září ve 14 hodin, hrad Lipý

9. ročník

ROCKFORZUŠ

Začíná odpoledne ve 14 hodin studentskými kapelami projektu Škola rocku. Za ZUŠku se zúčastní kapela AC/D(CL) pod vedením Ladislava Průška, která hraje převážně klasické rockové a poprockové hity z průřezu let 70. až po současnost a oblíbená bubenická HLUCHÁ PARTA pod vedením Vojtěcha Šeminského. Populární kapely našeho kraje OPTIMIK, LINGERS.ON a TETRAHOP doplní na závěr host z Teplic CZECH FLOYD. Těšit se můžete i na výborné občerstvení v hradní šatlavě, zajímavé workshopy Klubu Koule NZDM Farní charity Česká Lípa.

Vstup zdarma

 

 

19. září v 15 hodin, Centrum textilního tisku

pohádka pro nejmladší diváky

ZUNA

Divadlo Continuo

Vypráví o malé holčičce, která má neobyčejný kouzelný dar a ocitla se ve světě lidí. Brzy však pozná, co dokáže napáchat zloba, chamtivost a nevraživost s láskou a našimi nejhlubšími sny. Putuje neznámým světem a na své cestě objeví sílu přátelství a laskavosti tam, kde je ostatní lidé nevidí a nikdy nenaleznou... Hrají: Natália Vaňová a Filip Bednár. Režie: Natália Vaňová.

Vstupné 80,-Kč

 

 

24. září v 18.30 hodin, hrad Lipý

KŘIŠŤÁLOVÝ HRAD

Vernisáž výstavy skleněných děl Jiřího Pačinka. Výstava potrvá od 24.9. do 23.10. 2021.

 

 

25. září v 19 hodin, KD Crystal

Peter Quilter

TAK JÁ LETIM!

Vše se dá přežít s nadhledem, sebeironií a humorem. Neuvěřitelně upovídaná výstřední pětačtyřicátnice Susan se rozhodne oslavit své narozeniny cestou do Austrálie. Snaží se tak zopakovat výlet, který podnikla se svými kamarádkami před čtvrtstoletím. Tentokrát však cestuje sama, sice se stejným očekáváním a sny, ale s pětadvacetiletou zátěží zkušeností. Její důvtip, šarm i chaos ji přimějí bilancovat – ironicky a hořkosměšně se zamýšlí nad přátelstvím, láskou, osamělostí a nástrahách i radostech života. Hraje: Anna Polívková. Režie: Petr Svojtka.

Vstupné 290,-Kč

 

 

29. září v 17.00 hodin, Centrum textilního tisku

SVATÝ VÁCLAV A SVATÁ LUDMILA – NEJSTARŠÍ PATRONI ČECH

Přednáška PaeDr. Jaroslavy Šiftové u příležitosti svátku svatého Václava.

Vstupné: 80,- Kč

ZÁŘIJOVÝ PROGRAM
Menu