OTEVÍRÁME CENTRUM TEXTILNÍHO TISKU

Po několika týdenní výjimečné situaci budou otevřeny některé kulturní stánky. Českolipské Centrum textilního tisku uvítá své první návštěvníky v pondělí 11. května 2020. Za přísnějších hygienických podmínek a v maximálním počtu 6 lidí ve skupině, budou moci návštěvníci projít výstavní prostory, které dokumentují bohatou historii textilní výroby v našem regionu.

 „Od pondělí otevíráme Centrum textilního tisku prozatím v provizorním režimu. Těšíme se, že budeme moci návštěvníkům za dva týdny otevřít také hrad Lipý, ve kterém chystáme několik novinek.“ říká Tereza Vraná, ředitelka Kultury Česká Lípa, pod kterou CTT a hrad Lipý od počátku letošního roku spadá.

Hrad Lipý se po zimním období doslova nadechl jarem. Na jeho nádvoří je možno vidět historické základy středověkých staveb a představí i novou mučírnu. Stálá expozice nahlíží do života na hradě, který byl založen významným šlechtickým rodem Ronovců už koncem 13. století.

 

Otevírací doba

Centrum textilního tisku – od 11.5. do 22.5. 

Po-Pá 9-16 hodin

 

Hrad Lipý a CTT – od 26.5.

Út- So 9-17 hodin, Ne 13-17 hodin.

 

Během prohlídek bude dbáno na dodržování pravidel, a to dezinfekci rukou při vstupu, zakrytí dýchacích cest a odstup při prohlídkách nebo při nákupu vstupenek a zboží u pokladny min. 2 metry.

 

Kultura Česká Lípa chystá na letní měsíce Léto na hradě, které nabídne hlavně rodinnou zábavu v podobě koncertů, pohádek, oživlých prohlídek hradu a oblíbeného letního kina.

Více informací na www.cl-kultura.cz 

 

OTEVÍRÁME CENTRUM TEXTILNÍHO TISKU
Menu