HRAD LIPÝ MÁ MUČÍRNU

Hrad Lipý prodlužuje otevírací dobu a návštěvníkům nabídne nové lákadlo

Hrad Lipý v České Lípě v letošní sezóně čekal na své první návštěvníky mnohem déle, než obvykle. Na klasickou zimní pauzu před novou sezónou, která obvykle trvá do konce března, letos plynule navázala další, pauza koronavirová. Díky rozvolňování vládních nařízení se mohl konečně 26. května znovu otevřít veřejnosti a zahájit tak další sezónu plnou klasických prohlídek i kulturních akcí. S příchodem nové sezóny se pak změní i víkendová otevírací doba. Od června budou mít návštěvníci možnost hrad navštívit od úterý do neděle, v čase 9.00 – 17.00 hodin. Ke změně došlo v nedělní otevírací době, která byla pouze od 13 do 17 hodin. Jediným dnem, kdy bude hrad Lipý uzavřen, zůstane standardně pondělí.

O víkendu je vždy návštěvnost největší, a to nejen u nás, ale na všech hradech a zámcích. Přišlo nám proto škoda, aby v neděli byla otevírací doba omezená jen na odpoledne. Spoustu lidí vyráží na výlet hned ráno, proto určitě ocení, pokud budou moct jít na prohlídku během dopoledne,“ uvedla ředitelka Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná.

Dalším lákadlem, které pro turisty hrad Lipý má, je středověká mučírna, umístěná ve sklepení hradu. Návštěvníci se k ní dostanou v rámci prohlídkového okruhu, kde se dozví nejen o samotném právu útrpném, ale také o tom, jakým způsobem a na jakých místech se tato forma trestání zločinů vykonávala v našem městě.

Více informací najdete na www.cl-kultura.cz

HRAD LIPÝ MÁ MUČÍRNU
Menu