Českolipské dominanty ve výstavním prostoru Centra textilního tisku

Centrum textilního tisku v České Lípě přichystalo pro své návštěvníky ke klasické prohlídce textilní expozice příjemný bonus v podobě nové výstavy. Galerie v 1. patře textilního muzea už hostila mnoho výstav různých zaměření nejen od místních umělců, tentokrát to však bude výstava přímo bytostně svázaná s naším městem. Už její název - Českolipské dominanty známé i neznámé napovídá, že zde budou k vidění významná místa a památky České Lípy, které zná každý i ty, na něž se už dnes zapomnělo.

„Naši návštěvníci si zde budou moci prohlédnout perokresby českolipského malíře, rodáka a místního patriota Jana Vondry. Člověka, který se malováním sice neživil, věnoval se mu pouze ve volném čase, o to však s větší láskou a citem, s nímž zachycoval krásná místa nejen našeho města, ale i celého Českolipska,“ přibližuje autora kreseb ředitelka Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná.

Výstava bude v prostoru galerie instalována od 21. května do 12. září a zájemci si ji mohou prohlédnout v rámci prohlídek Centra textilního tisku, které probíhají vzhledem k vládním nařízením v individuální formě, a to ve dnech středa – neděle, 9 – 12 a 13 – 17 hodin. S ohledem na tato nařízení také není možné výstavu zahájit vernisáží.

„Doufáme, že výstava s tématem našeho města přiláká návštěvníky, zejména místní, kteří se určitě rádi přijdou podívat na obrazy zachycující památky, které zdobí nebo v minulosti zdobily Českou Lípu,“ doplňuje závěrem Tereza Vraná.

Českolipské dominanty ve výstavním prostoru Centra textilního tisku
Menu