Bartoška a Heřmánek

Jiráskovo divadlo uvede 12. dubna klasiku a legendu v podobě divadelního představení Jakub a jeho pán pocta Denisu Diderotovi od Milana Kundery. V titulních rolích Jiří Bartoška a Karel Heřmánek. Dále hrají: Dana Morávková, Veronika Freimanová, Zdeněk Žák, Josef Carda a další. Vstupenky online zde.

Ohlasy z tisku: ...Na prkna pražského Divadla Bez zábradlí se po letech vrátila divadelní hra Jakub a jeho pán. Herci tak vzdali hold Denisu Diderotovi a Milanu Kunderovi. Slavnostnímu návratu přihlížel i prezident Václav Klaus....
...Jakub a jeho pán je příběhem o jednom putování, zradě, o hledání cesty, a hlavně o jednom velkém přátelství. Dějovou linku tvoří vyprávění o milostném dovádění, milostných intrikách, nevěře i falešném přátelství. Humorné rozjímání nad vlastním textem hry přechází do filozofických otázek.
Vyprávění je chronologicky přerušováno, časové linie se stále střídají, jednotlivé osudy postav se liší, ale na druhou stranu jsou si v něčem tak velmi podobné. Hra nepostrádá vtip, hýří sprostými výrazy a tomu všemu vévodí výkony hereckých bardů Karla Heřmánka a Jiřího Bartošky.
Svým výkonem diváky přesvědčí o čemkoliv. Stačí chroustání jablka, chůze, němý výraz či gesto, a divák se směje. Svým hereckým umem dodávají oba hře na vysoké kvalitě...
...Divadlo Bez zábradlí nabídlo hru, která diváky pobaví, rozesmutní, ale hereckými výkony Bartošky a Heřmánka opravdu nadchne.
Jitka Gráfová, iDNES, 26.10.2005


...Pro nastudování v Bez zábradlí je podstatné, že v titulní dvojici hry inspirované Jakubem fatalistou Denise Diderota se před třiceti lety v Ústí objevili Heřmánek s Bartoškou, tehdy osmadvacetiletí mladíci. Oba mušketýři se sešli při stejné práci takřka doslova "po dvaceti letech" v pražském Gongu, "a ještě po deseti", nyní u Heřmánků. S nimi září na jevišti Veronika Freimanová (Hostinská, Matka Agáty), Dana Morávková (Agáta, Matka), Kateřina Janečková (Justina, Dcera) a pánové Petr Pospíchal, Josefa Carda, Zdeněk Žák a Martin Kubačák.
Pravda, Jakub ani jeho pán neomládli. Sluhu sužuje kuřácký kašel a ve slavné scéně, ve které pánovi nahrazuje koně, má co nést. To ale nic neubírá výkonům, které se od premiéry řadí k letošním na jevišti nejlepším...
Jiří P. Kříž, Právo, 27.10.2005

Bartoška a Heřmánek
Menu