ČDP 2023 – NIKOLOČAVA | Divadlo V.A.D.

ČDP 2023 – NIKOLOČAVA | Divadlo V.A.D.
Datum a čas: 12.10.2023 - 19:00
Vstupné: 150.00 Kč

ČESKOLIPSKÝ DIVADELNÍ PODZIM 2023

Postprovázkovské vypořádání se s Nikološuhajským mýtem aneb zpráva o Koločavě v průběhu věků.

KOLOČAVA není jen místo na pomezí existence, kde snad baladicky pobíhal po kopcích Nikola Šuhaj a loupil pro chudé (a pro sebe), který byl usmrcen sekerkou svého komplice v roce 1921. O deset let později o téma zakopl Ivan Olbracht, který jezdil do KOLOČAVY na prázdniny. Spisovatel přeobdařený sociálním cítěním a očarovaný místní přírodou neváhal příběh zromántizovat.

KOLOČAVA je proklatě reálná vesnice, kam jde přes noc dojet vlakem, kde si jde dát pár piv v hospodě Četnická stanice (udělané z četnické stanice (udělané z maštale)), kde jde projít kolem místní skládky až na hřbitov, tam prokličkovat mezi prorezlými kýbli, které chrání svíčky na hrobech, až konečně najít hrob Šuhaje o kterém se ani neví, jestli je pod svým kýblem vůbec pohřbený. Tam si na stráni zobnout pár hřbitovních borůvek a rozhlédnout se po světě.

O souboru
V.A.D. je amatérské divadlo působící od roku 1998 v Kladně. Soubor se od začátku zaměřuje na autorské a převážně komediální divadlo. Autorský princip uplatňuje i v případě dramatizací vybraných literárních děl. 

Předprodej vstupenek

www.cldp.cz

ČDP 2023 – NIKOLOČAVA | Divadlo V.A.D.
Menu